KOWA PROMINAR ANAMORPHIC pełen set w Heliografie

30.06.2023

KOWA PROMINAR ANAMORPHIC – to popularne japońskie soczewki anamorficzne produkowane w latach 50-70 ubiegłego wieku. Charakteryzują się niskim kontrastem i bogatą gamą ciepłych kolorów w bardzo kompaktowej i lekkiej obudowie. Wraz z popularnością użycia optyki anamorficznej w stylu vintage i zapotrzebowaniem na lekkie obiektywy do gimbali i dronów, obiektywy anamorficzne Kowa stały się jednym z najpopularniejszych wyborów. Bokeh jest piękny i godny uwagi szczególnie w ogniskowych 50 mm i 75 mm. Flary obiektywów są naprawdę ekscytujące. Dają to czego się oczekuje od vintage anamorficznego. Aż trudno uwierzyć, że w tak maleńkich obudowach zmieszczono tak dużą ilości optycznej magii.

Heliograf kupił set KOWA PROMINAR ANAMORPHIC w lipcu 2017 w Los Angeles od pierwszego użytkownika. W styczniu 2023 szkła zostały oddane na pełen rehousing do firmy P+S Technik – polegał on na wyciągnięciu wszystkich soczewek ze starych obudów, ich regeneracji oraz ponownym montażu w nowych obudowach. Obiektywy zostały odebrane w kwietniu 2023 i stanowią wspaniały, równy i niepowtarzalny set w zasobach firmy.

Dostępny w Heliografie set KOWA PROMINAR ANAMORPHIC: 32/ 40/ 50/ 75/ 100mm – pracował między innymi na planach filmów: Detektyw Bruno (DoP Wojciech Węgrzyn), Wszystkie nasze strachy (DoP Łukasz Gutt), Tonia (DoP Andrzej Wojciechowski), Czarny Młyn (DoP Wojciech Węgrzyn).